Azərbaycan 60 medalla 4-cü yeri tutub

Azərbaycan idmançıları Rusiyanın Kazan şəhərində keçirilən I MDB Oyunlarını 60 medalla başa vurub.
Şəffaflıq.az xəbər verir ki, medallardan 15-i qızıl, 16-sı gümüş, 29-u bürünc əyarlı olub.

Beləliklə, Azərbaycan medal əyarında 4-cü, medal sayında 5-ci yeri tutub.

Qeyd edək ki, I MDB Oyunlarında 9 ölkə mübarizə aparıb.

Azərbaycan idmançılarının I MDB Oyunlarında nəticələri

1

Quluzadə Nihad

Qızıl

Yunan-Roma güləşi (55 kq)

03 sentyabr

2

Cəfərov Həsrət

Qızıl

Yunan-Roma güləşi (67 kq)

03 sentyabr

3

Məmmədov Sərxan

Qızıl

Yunan-Roma güləşi (130 kq)

03 sentyabr

4

Aşırov Əşrəf

Qızıl

Sərbəst güləş (79 kq)

04 sentyabr

5

Abakarov Abubakr

Qızıl

Sərbəst güləş (86 kq)

04 sentyabr

6

Nurməhəmmədov Osman

Qızıl

Sərbəst güləş (92 kq)

04 sentyabr

7

Feyziyev Camal

Qızıl

Koreş (mütləq çəki)

06 sentyabr

8

Məmmədli Nicat

Qızıl

Sambo (58 kq)

07 sentyabr

9

Bağırov Elvin

Qızıl

Sambo (64 kq)

07 sentyabr

10

Salmanov Toğrul

Qızıl

Sambo (+98 kq)

07 sentyabr

11

Həsənov Cavid

Qızıl

Stend atıcılığı (dairəvi stend)

07 sentyabr

12

Əliyev Rövşən

Qızıl

Cüdo (60 kq)

09 sentyabr

13

Əliyeva Səbinə

Qızıl

Cüdo (52 kq)

09 sentyabr

14

Əzizova İnci

Qızıl

Karate (50 kq)

11 sentyabr

15

DikiPangestu

Qızıl

Badminton (oğlanlar-fərdi)

11 sentyabr

16

Qurbanov Qurban

Gümüş

Yunan-Roma güləşi (72 kq)

03 sentyabr

17

Nəzərova Şəhanə

Gümüş

Qadın güləşi (50 kq)

04 sentyabr

18

İlyasov İslam

Gümüş

Sərbəst güləş (97 kq)

04 sentyabr

19

Əhmədov Aydın

Gümüş

Sərbəst güləş (125 kq)

04 sentyabr

20

Məmmədli Əlisəftar

Gümüş

Koreş (85 kq)

06 sentyabr

21

Aydəmirov Rəsul

Gümüş

Sambo (98 kq)

07 sentyabr

22

Sayer Leyanna Mary

Gümüş

Tayboks (51 kq)

08 sentyabr

23

Rəvan Ağazadə

Gümüş

Tayboks (67 kq)

08 sentyabr

24

Amri Muhammad Khadafi

Dwi Pangestu Dicky

Qəbilov Aqil

Niftaliyev Rəvan

Əliyeva Nigar

Maftuha Era

Nağıyeva Mədinə

Nuriyeva Həcər

Gümüş

Badminton (komanda)

08 sentyabr

25

Maftuha Era

Gümüş

Badminton (qızlar-fərdi)

11 sentyabr

26

Dwi Pangestu Dicky

Amri Muhammad Khadafi

Gümüş

Badminton (oğlanlar-qoşa)

11 sentyabr

27

Yusifov Əhməd

Gümüş

Cüdo (60 kq)

09 sentyabr

28

Əliyeva Ramilə

Həmidova Şəfəq

Əliyeva Səbinə

Məmmədova Zeynəb

Şoranova Diana

Ağayeva Südabə
Əmirli Nərmin

Əliyev Rövşən

Yusifov Əhməd

Hüseynov Elçin

Nəcəfov Yaşar

Osmanov Nurlan

Fətiyev Murad

Tckaev Zelim

Kərimli Adil

Feyziyev Camal

Gümüş

Cüdo (komanda)

10 sentyabr

29

Həsənov Həsənəli

Gümüş

Karate (kata)

11 sentyabr

30

Quliyev Əminağa

Gümüş

Karate (60 kq)

11 sentyabr

31

Osmanlı Osman

Gümüş

Karate (+84 kq)

11 sentyabr

32

Məmmədli Nihat

Bürünc

Yunan-Roma güləşi (60 kq)

03 sentyabr

33

Vəliyev Laçın

Bürünc

Yunan-Roma güləşi (87 kq)

03 sentyabr

34

Nəsibov Tağı

Bürünc

Boks (48 kq)

04 sentyabr

35

Zeynalov İbrahim

Bürünc

Boks (50 kq)

04 sentyabr

36

İsmayılova Aysu

Bürünc

Boks (48 kq)

03 sentyabr

37

İsgəndər Qızbəs

Bürünc

Boks (57 kq)

03 sentyabr

38

Rzayeva Emili

Bürünc

Boks (63 kq)

03 sentyabr

39

Varansova Tatyana

Bürünc

Qadın güləşi (53 kq)

04 sentyabr

40

Soltanova Birgül

Bürünc

Qadın güləşi (65 kq)

04 sentyabr

41

Rzazadə Əliabbas

Bürünc

Sərbəst güləş (57 kq)

04 sentyabr

42

Cəfərov Sabir

Bürünc

Sərbəst güləş (65 kq)

04 sentyabr

43

Nəbiyeva Sənubər

Bürünc

Kəmər güləşi (66 kq)

05 sentyabr

44

Nəhmətzadə Elvar

Bürünc

Koreş (60 kq)

06 sentyabr

45

Məmmədov Əkbər
Poladxanlı Endər
Əkbərov Cəbrayıl
İlhan Mert

Bürünc

Basketbol 3x3

06 sentyabr

46

Adilzadə Adil

Bürünc

Sambo

07 sentyabr

47

Əliyev Əli

Bürünc

Tayboks (60 kq)

07 sentyabr

48

Əsədzadə Məhər

Bürünc

Tayboks (63.5 kq)

07 sentyabr

49

Əhmədzadə Adil

Məmmədov Emin
Allahverdiyev Vəzir

Ansari Məhəmməd İbrahim

Bürünc

Stolüstü tennis

(oğlanlar-komanda)

08 sentyabr

50

Abdulhəmidova Ləman

Əsgərova Aylin

Qarayeva Nəzakət

Nurmətova Mərziyyə

Bürünc

Stolüstü tennis

(qızlar-komanda)

08 sentyabr

51

Hüseynov Elçin

Bürünc

Cüdo (66 kq)

09 sentyabr

52

Fətiyev Murad

Bürünc

Cüdo (81 kq)

09 sentyabr

53

Feyziyev Camal

Bürünc

Cüdo (+100 kq)

09 sentyabr

54

Həmidova Şəfəq

Bürünc

Cüdo (48 kq)

09 sentyabr

55

Qəbilov Aqil

Maftuha Era

Bürünc

Badminton (qarışıq qoşa)

11 sentyabr

56

İsmayılov Ceyhun

Bürünc

Karate (kata)

11 sentyabr

57

Mədinə Sadıqova

Bürünc

Karate (55 kq)

11 sentyabr

58

Hüseynov Sultan

Bürünc

Karate (60 kq)

11 sentyabr

59

Rzazadə Nuran

Bürünc

Karate (67 kq)

11 sentyabr

60

Dadaşov Abbas

Bürünc

Karate (84 kq)

11 sentyabr

шаблоны для dle 11.2


Facebook-da paylaş


{sape_links}{sape_article}